10YXG100MEFCT15X11
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 10YXG100MEFCT15X11
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL
Dataark: 1.10YXG100MEFCT15X11.pdf2.10YXG100MEFCT15X11.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 10YXG100MEFCT15X11
Varenummer 10YXG100MEFCT15X11 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1891402 pcs Datablad 1.10YXG100MEFCT15X11.pdf2.10YXG100MEFCT15X11.pdf
Tolerance 100µF Overflade Mount Land Størrelse 0.079" (2.00mm)
Størrelse / Dimension 0.197" Dia (5.00mm) Serie YXG
RoHS Status Tape & Box (TB) Ripple Current - Lavfrekvens General Purpose
Ripple Current Polar Polarisering Radial, Can
Pitch - Connector 10V Pakke / tilfælde -
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Antal kondensatorer 105mA @ 120Hz
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Producentens varenummer 10YXG100MEFCT15X11 Levetid @ Temp. -
Impedans 580 mOhm Højde - Siddende (Max) 0.492" (12.50mm)
Udvidet beskrivelse 100µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C ESR (Equivalent Series Resistance) ±20%
Beskrivelse CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL Applikationer 3000 Hrs @ 105°C