10YXG2200MEFC16X16
RubyconRubycon
10YXG2200MEFC16X16 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 10YXG2200MEFC16X16
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL
Dataark: 1.10YXG2200MEFC16X16.pdf2.10YXG2200MEFC16X16.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 10YXG2200MEFC16X16
Varenummer 10YXG2200MEFC16X16 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 79220 pcs Datablad 1.10YXG2200MEFC16X16.pdf2.10YXG2200MEFC16X16.pdf
Spændingsvurdering 10V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Serie YXG Ripple Current @ Low Frequency 1.358A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.94A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-1062
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 6000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.295" (7.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 42 mOhms Højde - Siddende (Max) 0.689" (17.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 2200µF 10V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C
kapacitans 2200µF Applikationer General Purpose