10YXM220MEFCT16.3X11
RubyconRubycon
10YXM220MEFCT16.3X11 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 10YXM220MEFCT16.3X11
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL
Dataark: 1.10YXM220MEFCT16.3X11.pdf2.10YXM220MEFCT16.3X11.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
3000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 10YXM220MEFCT16.3X11
Varenummer 10YXM220MEFCT16.3X11 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1259964 pcs Datablad 1.10YXM220MEFCT16.3X11.pdf2.10YXM220MEFCT16.3X11.pdf
Spændingsvurdering 10V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Serie YXM Ripple Current @ Low Frequency 147mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 210mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.098" (2.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.492" (12.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 220µF 10V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
kapacitans 220µF Applikationer General Purpose