10ZLG680MEFCTA8X16
Produkt oversigt
Varenummer: 10ZLG680MEFCTA8X16
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 680UF 20% 10V RADIAL
Dataark: 1.10ZLG680MEFCTA8X16.pdf2.10ZLG680MEFCTA8X16.pdf
  • Besked
Specifikationer for 10ZLG680MEFCTA8X16
Varenummer 10ZLG680MEFCTA8X16 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 680UF 20% 10V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 627947 pcs Datablad 1.10ZLG680MEFCTA8X16.pdf2.10ZLG680MEFCTA8X16.pdf
Spændingsvurdering 10V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie ZLG Ripple Current @ Low Frequency 687.5mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.25A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.138" (3.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 28 mOhms
Højde - Siddende (Max) 0.689" (17.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 680µF 10V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C kapacitans 680µF