10ZLS4700MEFC12.5X30
RubyconRubycon
10ZLS4700MEFC12.5X30 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 10ZLS4700MEFC12.5X30
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 4700UF 20% 10V RADIAL
Dataark: 1.10ZLS4700MEFC12.5X30.pdf2.10ZLS4700MEFC12.5X30.pdf
  • Besked
Specifikationer for 10ZLS4700MEFC12.5X30
Varenummer 10ZLS4700MEFC12.5X30 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 4700UF 20% 10V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 74534 pcs Datablad 1.10ZLS4700MEFC12.5X30.pdf2.10ZLS4700MEFC12.5X30.pdf
Spændingsvurdering 10V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Serie ZLS Ripple Current @ Low Frequency 2.415A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 3.45A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-2568
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 6000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 13 mOhms Højde - Siddende (Max) 1.260" (32.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 4700µF 10V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C
kapacitans 4700µF Applikationer General Purpose