160BXF47M10X16
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 160BXF47M10X16
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM RAD
Dataark: 1.160BXF47M10X16.pdf2.160BXF47M10X16.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 160BXF47M10X16
Varenummer 160BXF47M10X16 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM RAD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 229079 pcs Datablad 1.160BXF47M10X16.pdf2.160BXF47M10X16.pdf
Spændingsvurdering 160V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie BXF Ripple Current @ Low Frequency 260mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 650mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.709" (18.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 47µF 160V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C kapacitans 47µF