160TXW100MEFC8X40
RubyconRubycon
160TXW100MEFC8X40 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 160TXW100MEFC8X40
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 100UF 20% 160V RADIAL
Dataark: 1.160TXW100MEFC8X40.pdf2.160TXW100MEFC8X40.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 160TXW100MEFC8X40
Varenummer 160TXW100MEFC8X40 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 100UF 20% 160V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 51371 pcs Datablad 1.160TXW100MEFC8X40.pdf2.160TXW100MEFC8X40.pdf
Spændingsvurdering 160V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie TXW Ripple Current @ Low Frequency 490mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 686mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-1093
160TXW100MEFCEFR8X40
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 12000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.138" (3.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.673" (42.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 100µF 160V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C kapacitans 100µF