160USG470MEFC20X30
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 160USG470MEFC20X30
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 470UF 20% 160V SNAP
Dataark: 1.160USG470MEFC20X30.pdf2.160USG470MEFC20X30.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
  • Besked
Specifikationer for 160USG470MEFC20X30
Varenummer 160USG470MEFC20X30 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 470UF 20% 160V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 35777 pcs Datablad 1.160USG470MEFC20X30.pdf2.160USG470MEFC20X30.pdf
Spændingsvurdering 160V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.787" Dia (20.00mm)
Serie USG Ripple Current @ Low Frequency 1.76A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.64A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Højde - Siddende (Max) 1.260" (32.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 470µF 160V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C
kapacitans 470µF Applikationer General Purpose