160VXR560MEFC22X40
Produkt oversigt
Varenummer: 160VXR560MEFC22X40
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 560UF 20% 160V SNAP
Dataark: 1.160VXR560MEFC22X40.pdf2.160VXR560MEFC22X40.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
  • Besked
Specifikationer for 160VXR560MEFC22X40
Varenummer 160VXR560MEFC22X40 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 560UF 20% 160V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 15252 pcs Datablad 1.160VXR560MEFC22X40.pdf2.160VXR560MEFC22X40.pdf
Spændingsvurdering 160V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Serie VXR Ripple Current @ Low Frequency 1.5A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.25A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -25°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 7000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.654" (42.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 560µF 160V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C
kapacitans 560µF Applikationer General Purpose