160YK22MT810X16
RubyconRubycon
160YK22MT810X16 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 160YK22MT810X16
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 22UF 20% 160V RADIAL
Dataark: 1.160YK22MT810X16.pdf2.160YK22MT810X16.pdf
  • Besked
Specifikationer for 160YK22MT810X16
Varenummer 160YK22MT810X16 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 22UF 20% 160V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 4588 pcs Datablad 1.160YK22MT810X16.pdf2.160YK22MT810X16.pdf
Spændingsvurdering 160V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie YK Ripple Current @ Low Frequency 133mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 199.5mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.197" (5.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.689" (17.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 22µF 160V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C
kapacitans 22µF Applikationer General Purpose