16LSW100000M51X98
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 16LSW100000M51X98
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse SCREW TERMINAL
Dataark: 1.16LSW100000M51X98.pdf2.16LSW100000M51X98.pdf3.16LSW100000M51X98.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
30 pcs
  • Besked
Specifikationer for 16LSW100000M51X98
Varenummer 16LSW100000M51X98 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse SCREW TERMINAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Spændingsvurdering 16V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 2.008" Dia (51.00mm)
Serie LSW Ripple Current @ Low Frequency 11.3A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 12.204A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Pakke / tilfælde Radial, Can - Screw Terminals
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Chassis Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.858" (21.80mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 3.976" (101.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 100000µF 16V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 3000 Hrs @ 105°C kapacitans 100000µF
Applikationer General Purpose
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
16LCT
16LCT
producenter: Bussmann (Eaton)
Beskrivelse: FUSE CARTRIDGE 16A 240VAC/150VDC
På lager: 4099 pcs
Hent: 16LCT.pdf
RFQ
ESMR401VSN271MP40S
ESMR401VSN271MP40S
producenter: United Chemi-Con
Beskrivelse: CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP
På lager: 21121 pcs
Hent: ESMR401VSN271MP40S.pdf
RFQ
16LET
16LET
producenter: Bussmann (Eaton)
Beskrivelse: FUSE 16A 240V CYLINDRICAL