16NW722MEFC6.3X7
RubyconRubycon
16NW722MEFC6.3X7 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 16NW722MEFC6.3X7
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 22UF 20% 16V RADIAL
Dataark: 1.16NW722MEFC6.3X7.pdf2.16NW722MEFC6.3X7.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
5000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 16NW722MEFC6.3X7
Varenummer 16NW722MEFC6.3X7 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 22UF 20% 16V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1366483 pcs Datablad 1.16NW722MEFC6.3X7.pdf2.16NW722MEFC6.3X7.pdf
Spændingsvurdering 16V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Serie NW7 Ripple Current @ Low Frequency 45mA @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Bi-Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Blyafstand 0.098" (2.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.315" (8.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 22µF 16V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C kapacitans 22µF