16PK2200M10X20
RubyconRubycon
16PK2200M10X20 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 16PK2200M10X20
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 2200UF 20% 16V RADIAL
Dataark: 1.16PK2200M10X20.pdf2.16PK2200M10X20.pdf
  • Besked
Specifikationer for 16PK2200M10X20
Varenummer 16PK2200M10X20 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 2200UF 20% 16V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6729 pcs Datablad 1.16PK2200M10X20.pdf2.16PK2200M10X20.pdf
Spændingsvurdering 16V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie PK Ripple Current @ Low Frequency 1.32A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.518A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-1117
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.846" (21.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 2200µF 16V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C kapacitans 2200µF