16PX220MEFC6.3X11
RubyconRubycon
16PX220MEFC6.3X11 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 16PX220MEFC6.3X11
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL
Dataark: 1.16PX220MEFC6.3X11.pdf2.16PX220MEFC6.3X11.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 16PX220MEFC6.3X11
Varenummer 16PX220MEFC6.3X11 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 226656 pcs Datablad 1.16PX220MEFC6.3X11.pdf2.16PX220MEFC6.3X11.pdf
Spændingsvurdering 16V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Serie PX Ripple Current @ Low Frequency 220mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 264mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-1129
16PX220MEFC63X11
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.098" (2.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.492" (12.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 220µF 16V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C kapacitans 220µF