16PX6800MEFCGC16X25
RubyconRubycon
16PX6800MEFCGC16X25 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 16PX6800MEFCGC16X25
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 6800UF 20% 16V RADIAL
Dataark: 1.16PX6800MEFCGC16X25.pdf2.16PX6800MEFCGC16X25.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
600 pcs
  • Besked
Specifikationer for 16PX6800MEFCGC16X25
Varenummer 16PX6800MEFCGC16X25 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 6800UF 20% 16V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 113694 pcs Datablad 1.16PX6800MEFCGC16X25.pdf2.16PX6800MEFCGC16X25.pdf
Spændingsvurdering 16V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Serie PX Ripple Current @ Low Frequency 1.9A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.185A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -55°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.295" (7.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.063" (27.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 6800µF 16V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C
kapacitans 6800µF Applikationer General Purpose