16SGV100M6.3X8
RubyconRubycon
16SGV100M6.3X8 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 16SGV100M6.3X8
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 100UF 20% 16V SMD
Dataark: 1.16SGV100M6.3X8.pdf2.16SGV100M6.3X8.pdf3.16SGV100M6.3X8.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
900 pcs
1800 pcs
2700 pcs
  • Besked
Specifikationer for 16SGV100M6.3X8
Varenummer 16SGV100M6.3X8 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 100UF 20% 16V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 713923 pcs Datablad 1.16SGV100M6.3X8.pdf2.16SGV100M6.3X8.pdf3.16SGV100M6.3X8.pdf
Spændingsvurdering 16V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm) Størrelse / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Serie SGV Ripple Current @ Low Frequency 111mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 133.2mA @ 10kHz Vurderinger AEC-Q200
Polarisering - Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Andre navne 1189-2406-2
16SGV100M6.3X8-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.315" (8.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 100µF 16V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C kapacitans 100µF