16SJV22M5X6.1
RubyconRubycon
16SJV22M5X6.1 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 16SJV22M5X6.1
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 22UF 20% 16V SMD
Dataark: 1.16SJV22M5X6.1.pdf2.16SJV22M5X6.1.pdf3.16SJV22M5X6.1.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 16SJV22M5X6.1
Varenummer 16SJV22M5X6.1 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 22UF 20% 16V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 799101 pcs Datablad 1.16SJV22M5X6.1.pdf2.16SJV22M5X6.1.pdf3.16SJV22M5X6.1.pdf
Spændingsvurdering 16V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm) Størrelse / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Serie SJV Ripple Current @ Low Frequency 30mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 45mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C Blyafstand -
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.240" (6.10mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 22µF 16V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 105°C
kapacitans 22µF Applikationer General Purpose