16THV330M10X10.5
RubyconRubycon
16THV330M10X10.5 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 16THV330M10X10.5
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 16V SMD
Dataark: 1.16THV330M10X10.5.pdf2.16THV330M10X10.5.pdf3.16THV330M10X10.5.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 16THV330M10X10.5
Varenummer 16THV330M10X10.5 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 16V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Spændingsvurdering 16V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm) Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie THV Ripple Current @ Low Frequency 300mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 500mA @ 100kHz Vurderinger AEC-Q200
Polarisering Polar Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 125°C Blyafstand -
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.413" (10.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) 200 mOhm @ 100Hz Detaljeret beskrivelse 330µF 16V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 200 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 125°C
kapacitans 330µF Applikationer Automotive