16USG22000MEFCSN22X45
RubyconRubycon
16USG22000MEFCSN22X45 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 16USG22000MEFCSN22X45
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 22000UF 20% 16V SNAP
Dataark: 1.16USG22000MEFCSN22X45.pdf2.16USG22000MEFCSN22X45.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 16USG22000MEFCSN22X45
Varenummer 16USG22000MEFCSN22X45 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 22000UF 20% 16V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 18487 pcs Datablad 1.16USG22000MEFCSN22X45.pdf2.16USG22000MEFCSN22X45.pdf
Spændingsvurdering 16V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Serie USG Ripple Current @ Low Frequency 4.52A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 5.198A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Andre navne 1189-3868
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
Blyafstand 0.394" (10.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.850" (47.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 22000µF 16V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C kapacitans 22000µF