16YXF1000MEFCT810X20
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 16YXF1000MEFCT810X20
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL
Dataark: 1.16YXF1000MEFCT810X20.pdf2.16YXF1000MEFCT810X20.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 16YXF1000MEFCT810X20
Varenummer 16YXF1000MEFCT810X20 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 406361 pcs Datablad 1.16YXF1000MEFCT810X20.pdf2.16YXF1000MEFCT810X20.pdf
Spændingsvurdering 16V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie YXF Ripple Current @ Low Frequency 787.5mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.05A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-3709-3
16YXF1000MEFCT810X20-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 7000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 78 mOhms Højde - Siddende (Max) 0.866" (22.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 1000µF 16V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C
kapacitans 1000µF Applikationer General Purpose