16YXF470MEFC8X16
Produkt oversigt
Varenummer: 16YXF470MEFC8X16
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL
Dataark: 1.16YXF470MEFC8X16.pdf2.16YXF470MEFC8X16.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 16YXF470MEFC8X16
Varenummer 16YXF470MEFC8X16 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 807081 pcs Datablad 1.16YXF470MEFC8X16.pdf2.16YXF470MEFC8X16.pdf
Spændingsvurdering 16V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie YXF Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 7000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.138" (3.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.689" (17.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 470µF 16V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C
kapacitans 470µF Applikationer General Purpose