16YXG150MEFCTA5X11
RubyconRubycon
16YXG150MEFCTA5X11 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 16YXG150MEFCTA5X11
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 150UF 20% 16V RADIAL
Dataark: 1.16YXG150MEFCTA5X11.pdf2.16YXG150MEFCTA5X11.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 16YXG150MEFCTA5X11
Varenummer 16YXG150MEFCTA5X11 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 150UF 20% 16V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1575054 pcs Datablad 1.16YXG150MEFCTA5X11.pdf2.16YXG150MEFCTA5X11.pdf
Tolerance 150µF Overflade Mount Land Størrelse 0.079" (2.00mm)
Størrelse / Dimension 0.197" Dia (5.00mm) Serie YXG
RoHS Status Tape & Box (TB) Ripple Current - Lavfrekvens General Purpose
Ripple Current - Polarisering Radial, Can
Pitch - Connector 16V Pakke / tilfælde -
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Antal kondensatorer -
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Producentens varenummer 16YXG150MEFCTA5X11 Levetid @ Temp. -
Impedans - Højde - Siddende (Max) 0.492" (12.50mm)
Udvidet beskrivelse 150µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C ESR (Equivalent Series Resistance) ±20%
Beskrivelse CAP ALUM 150UF 20% 16V RADIAL Applikationer 3000 Hrs @ 105°C