16YXG2200MEFCT810X28
RubyconRubycon
16YXG2200MEFCT810X28 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 16YXG2200MEFCT810X28
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 2200UF 20% 16V RADIAL
Dataark: 1.16YXG2200MEFCT810X28.pdf2.16YXG2200MEFCT810X28.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 16YXG2200MEFCT810X28
Varenummer 16YXG2200MEFCT810X28 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 2200UF 20% 16V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 257471 pcs Datablad 1.16YXG2200MEFCT810X28.pdf2.16YXG2200MEFCT810X28.pdf
Spændingsvurdering 16V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie YXG Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.197" (5.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.181" (30.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 2200µF 16V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C
kapacitans 2200µF Applikationer General Purpose