16YXG330MEFCTA8X9
RubyconRubycon
16YXG330MEFCTA8X9 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 16YXG330MEFCTA8X9
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL
Dataark: 1.16YXG330MEFCTA8X9.pdf2.16YXG330MEFCTA8X9.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 16YXG330MEFCTA8X9
Varenummer 16YXG330MEFCTA8X9 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 926646 pcs Datablad 1.16YXG330MEFCTA8X9.pdf2.16YXG330MEFCTA8X9.pdf
Spændingsvurdering 16V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie YXG Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 4000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.138" (3.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.413" (10.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 330µF 16V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C
kapacitans 330µF Applikationer General Purpose