16YXM220MEFC8X11.5
RubyconRubycon
16YXM220MEFC8X11.5 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 16YXM220MEFC8X11.5
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL
Dataark: 1.16YXM220MEFC8X11.5.pdf2.16YXM220MEFC8X11.5.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 16YXM220MEFC8X11.5
Varenummer 16YXM220MEFC8X11.5 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 181972 pcs Datablad 1.16YXM220MEFC8X11.5.pdf2.16YXM220MEFC8X11.5.pdf
Spændingsvurdering 16V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie YXM Ripple Current @ Low Frequency 231mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 330mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-3958
16YXM220MEFC8X11.5-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.138" (3.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.512" (13.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 220µF 16V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C kapacitans 220µF