16ZLG1200MEFCT810X23
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 16ZLG1200MEFCT810X23
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 1200UF 20% 16V RADIAL
Dataark: 1.16ZLG1200MEFCT810X23.pdf2.16ZLG1200MEFCT810X23.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 16ZLG1200MEFCT810X23
Varenummer 16ZLG1200MEFCT810X23 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 1200UF 20% 16V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 330256 pcs Datablad 1.16ZLG1200MEFCT810X23.pdf2.16ZLG1200MEFCT810X23.pdf
Spændingsvurdering 16V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie ZLG Ripple Current @ Low Frequency 1.416A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.36A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 4000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.197" (5.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 13 mOhms
Højde - Siddende (Max) 0.984" (25.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 1200µF 16V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C kapacitans 1200µF