16ZLH4700MEFCCC16X25
RubyconRubycon
16ZLH4700MEFCCC16X25 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 16ZLH4700MEFCCC16X25
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 4700UF 20% 16V RADIAL
Dataark: 1.16ZLH4700MEFCCC16X25.pdf2.16ZLH4700MEFCCC16X25.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
600 pcs
  • Besked
Specifikationer for 16ZLH4700MEFCCC16X25
Varenummer 16ZLH4700MEFCCC16X25 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 4700UF 20% 16V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 113286 pcs Datablad 1.16ZLH4700MEFCCC16X25.pdf2.16ZLH4700MEFCCC16X25.pdf
Spændingsvurdering 16V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Serie ZLH Ripple Current @ Low Frequency 2.541A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 3.63A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.295" (7.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 13 mOhms
Højde - Siddende (Max) 1.063" (27.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 4700µF 16V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C kapacitans 4700µF