16ZLQ820MEFC8X16
RubyconRubycon
16ZLQ820MEFC8X16 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 16ZLQ820MEFC8X16
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 820UF 20% 16V T/H
Dataark: 1.16ZLQ820MEFC8X16.pdf2.16ZLQ820MEFC8X16.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 16ZLQ820MEFC8X16
Varenummer 16ZLQ820MEFC8X16 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 820UF 20% 16V T/H Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 149386 pcs Datablad 1.16ZLQ820MEFC8X16.pdf2.16ZLQ820MEFC8X16.pdf
Spændingsvurdering 16V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie ZLQ Ripple Current @ Low Frequency 834mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.39A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-3629
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 4000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.138" (3.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 38 mOhms Højde - Siddende (Max) 0.689" (17.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 820µF 16V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C
kapacitans 820µF Applikationer General Purpose