16ZLS3900MEFC12.5X35
RubyconRubycon
16ZLS3900MEFC12.5X35 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 16ZLS3900MEFC12.5X35
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 3900UF 20% 16V RADIAL
Dataark: 1.16ZLS3900MEFC12.5X35.pdf2.16ZLS3900MEFC12.5X35.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 16ZLS3900MEFC12.5X35
Varenummer 16ZLS3900MEFC12.5X35 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 3900UF 20% 16V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 68437 pcs Datablad 1.16ZLS3900MEFC12.5X35.pdf2.16ZLS3900MEFC12.5X35.pdf
Spændingsvurdering 16V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Serie ZLS Ripple Current @ Low Frequency 2.499A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 3.57A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-2581
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 6000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 12 mOhms Højde - Siddende (Max) 1.457" (37.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 3900µF 16V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C
kapacitans 3900µF Applikationer General Purpose