16ZT680MT810X20
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 16ZT680MT810X20
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 680UF 20% 16V RADIAL
Dataark: 1.16ZT680MT810X20.pdf2.16ZT680MT810X20.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 16ZT680MT810X20
Varenummer 16ZT680MT810X20 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 680UF 20% 16V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 214284 pcs Datablad 1.16ZT680MT810X20.pdf2.16ZT680MT810X20.pdf
Spændingsvurdering 16V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie ZT Ripple Current @ Low Frequency 675mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.5A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 125°C Blyafstand 0.197" (5.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 30 mOhms
Højde - Siddende (Max) 0.866" (22.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 680µF 16V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 125°C kapacitans 680µF