180KXF330MEFCSN25X20
RubyconRubycon
180KXF330MEFCSN25X20 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 180KXF330MEFCSN25X20
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 180V SNAP
Dataark: 1.180KXF330MEFCSN25X20.pdf2.180KXF330MEFCSN25X20.pdf
  • Besked
Specifikationer for 180KXF330MEFCSN25X20
Varenummer 180KXF330MEFCSN25X20 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 180V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 37861 pcs Datablad 1.180KXF330MEFCSN25X20.pdf2.180KXF330MEFCSN25X20.pdf
Spændingsvurdering 180V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Serie KXF Ripple Current @ Low Frequency 1.15A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.725A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -25°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.866" (22.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 330µF 180V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C
kapacitans 330µF Applikationer General Purpose