180MXG680MEFC20X45
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 180MXG680MEFC20X45
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 680UF 20% 180V SNAP
Dataark: 1.180MXG680MEFC20X45.pdf2.180MXG680MEFC20X45.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
  • Besked
Specifikationer for 180MXG680MEFC20X45
Varenummer 180MXG680MEFC20X45 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 680UF 20% 180V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 38251 pcs Datablad 1.180MXG680MEFC20X45.pdf2.180MXG680MEFC20X45.pdf
Spændingsvurdering 180V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.787" Dia (20.00mm)
Serie MXG Ripple Current @ Low Frequency 2.22A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 3.33A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.850" (47.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 680µF 180V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C
kapacitans 680µF Applikationer General Purpose