180VXR220MEFC22X25
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 180VXR220MEFC22X25
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 220UF 20% 180V SNAP
Dataark: 1.180VXR220MEFC22X25.pdf2.180VXR220MEFC22X25.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
  • Besked
Specifikationer for 180VXR220MEFC22X25
Varenummer 180VXR220MEFC22X25 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 220UF 20% 180V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 50361 pcs Datablad 1.180VXR220MEFC22X25.pdf2.180VXR220MEFC22X25.pdf
Spændingsvurdering 180V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Serie VXR Ripple Current @ Low Frequency 1A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.5A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -25°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 7000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.063" (27.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 220µF 180V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C
kapacitans 220µF Applikationer General Purpose