2.5SLG180M1.4X7.3
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 2.5SLG180M1.4X7.3
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse SMD CAP
Dataark: 1.2.5SLG180M1.4X7.3.pdf2.2.5SLG180M1.4X7.3.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
3500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 2.5SLG180M1.4X7.3
Varenummer 2.5SLG180M1.4X7.3 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse SMD CAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 117137 pcs Datablad 1.2.5SLG180M1.4X7.3.pdf2.2.5SLG180M1.4X7.3.pdf
Spændingsvurdering 2.5V Type Polymer
Tolerance ±20% Overflade Mount Land Størrelse -
Størrelse / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) Serie PC-CON, SLG
Ripple Current @ High Frequency 2.7A @ 100kHz Vurderinger -
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde 2917 (7343 Metric)
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.043" (1.10mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 9 mOhm
Detaljeret beskrivelse 180µF 2.5V Aluminum Polymer Capacitor 2917 (7343 Metric) 9 mOhm 2000 Hrs @ 105°C kapacitans 180µF
Applikationer General Purpose
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
2.5SLG180M
2.5SLG180M
producenter: Rubycon
Beskrivelse: CAP ALUM POLY 180UF 20% 2.5V SMD