2.7DMC4.7FMEFC10X23
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 2.7DMC4.7FMEFC10X23
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP 4.7F 20% 2.7V THROUGH HOLE
Dataark: 2.7DMC4.7FMEFC10X23.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 2.7DMC4.7FMEFC10X23
Varenummer 2.7DMC4.7FMEFC10X23 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP 4.7F 20% 2.7V THROUGH HOLE Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 57422 pcs Datablad 2.7DMC4.7FMEFC10X23.pdf
Spændingsvurdering 2.7V Tolerance ±20%
Afslutning PC Pins Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie DMC Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -25°C ~ 70°C
Monteringstype Through Hole Levetid @ Temp. 1000 Hrs @ 70°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.984" (25.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 500 mOhm @ 1kHz
Detaljeret beskrivelse 4.7F (EDLC) Supercapacitor 2.7V Radial, Can 500 mOhm @ 1kHz 1000 Hrs @ 70°C kapacitans 4.7F