200BXC150MEFC16X25
RubyconRubycon
200BXC150MEFC16X25 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 200BXC150MEFC16X25
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 150UF 20% 200V RADIAL
Dataark: 1.200BXC150MEFC16X25.pdf2.200BXC150MEFC16X25.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
600 pcs
  • Besked
Specifikationer for 200BXC150MEFC16X25
Varenummer 200BXC150MEFC16X25 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 150UF 20% 200V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 122709 pcs Datablad 1.200BXC150MEFC16X25.pdf2.200BXC150MEFC16X25.pdf
Spændingsvurdering 200V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Serie BXC Ripple Current @ Low Frequency 850.5mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.89A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -25°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 12000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.295" (7.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.063" (27.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 150µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C
kapacitans 150µF Applikationer General Purpose