200CFX47MEFC12.5X20
RubyconRubycon
200CFX47MEFC12.5X20 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 200CFX47MEFC12.5X20
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 47UF 20% 200V RADIAL
Dataark: 1.200CFX47MEFC12.5X20.pdf2.200CFX47MEFC12.5X20.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 200CFX47MEFC12.5X20
Varenummer 200CFX47MEFC12.5X20 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 47UF 20% 200V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 296213 pcs Datablad 1.200CFX47MEFC12.5X20.pdf2.200CFX47MEFC12.5X20.pdf
Spændingsvurdering 200V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Serie CFX Ripple Current @ Low Frequency 330mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 660mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -25°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.197" (5.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.866" (22.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 47µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C
kapacitans 47µF Applikationer General Purpose