200LSQ12000MEFC77X101
RubyconRubycon
200LSQ12000MEFC77X101 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 200LSQ12000MEFC77X101
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 12000UF 20% 200V SCREW
Dataark: 1.200LSQ12000MEFC77X101.pdf2.200LSQ12000MEFC77X101.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
10 pcs
  • Besked
Specifikationer for 200LSQ12000MEFC77X101
Varenummer 200LSQ12000MEFC77X101 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 12000UF 20% 200V SCREW Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1370 pcs Datablad 1.200LSQ12000MEFC77X101.pdf2.200LSQ12000MEFC77X101.pdf
Spændingsvurdering 200V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 3.032" Dia (77.00mm)
Serie LSQ Ripple Current @ Low Frequency 11.6A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 13.688A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Screw Terminals Driftstemperatur -25°C ~ 85°C
Monteringstype Chassis Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C Blyafstand 1.236" (31.40mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 4.094" (104.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 12000µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 3000 Hrs @ 85°C
kapacitans 12000µF Applikationer General Purpose
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
200LMT
200LMT
producenter: Bussmann (Eaton)
Beskrivelse: FUSE CRTRDGE 200A 240VAC/150VDC