200MXC390MEFCSN20X35
RubyconRubycon
200MXC390MEFCSN20X35 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 200MXC390MEFCSN20X35
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 390UF 20% 200V SNAP
Dataark: 1.200MXC390MEFCSN20X35.pdf2.200MXC390MEFCSN20X35.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
  • Besked
Specifikationer for 200MXC390MEFCSN20X35
Varenummer 200MXC390MEFCSN20X35 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 390UF 20% 200V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 41133 pcs Datablad 1.200MXC390MEFCSN20X35.pdf2.200MXC390MEFCSN20X35.pdf
Spændingsvurdering 200V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.787" Dia (20.00mm)
Serie MXC Ripple Current @ Low Frequency 1.25A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.875A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.457" (37.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 390µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C
kapacitans 390µF Applikationer General Purpose