200MXC820MEFC25X40
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 200MXC820MEFC25X40
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP
Dataark: 1.200MXC820MEFC25X40.pdf2.200MXC820MEFC25X40.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
  • Besked
Specifikationer for 200MXC820MEFC25X40
Varenummer 200MXC820MEFC25X40 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 50108 pcs Datablad 1.200MXC820MEFC25X40.pdf2.200MXC820MEFC25X40.pdf
Spændingsvurdering 200V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Serie MXC Ripple Current @ Low Frequency 1.95A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.925A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Højde - Siddende (Max) 1.654" (42.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 820µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C
kapacitans 820µF Applikationer General Purpose