200SXC82MEFCSN20X20
Produkt oversigt
Varenummer: 200SXC82MEFCSN20X20
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 82UF 20% 200V SNAP
Dataark: 1.200SXC82MEFCSN20X20.pdf2.200SXC82MEFCSN20X20.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
  • Besked
Specifikationer for 200SXC82MEFCSN20X20
Varenummer 200SXC82MEFCSN20X20 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 82UF 20% 200V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 85133 pcs Datablad 1.200SXC82MEFCSN20X20.pdf2.200SXC82MEFCSN20X20.pdf
Spændingsvurdering 200V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.787" Dia (20.00mm)
Serie SXC Ripple Current @ Low Frequency 420mA @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.394" (10.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.866" (22.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 82µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C kapacitans 82µF