200USC1800MEFC35X40
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 200USC1800MEFC35X40
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP
Dataark: 1.200USC1800MEFC35X40.pdf2.200USC1800MEFC35X40.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for 200USC1800MEFC35X40
Varenummer 200USC1800MEFC35X40 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 15916 pcs Datablad 1.200USC1800MEFC35X40.pdf2.200USC1800MEFC35X40.pdf
Spændingsvurdering 200V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Serie USC Ripple Current @ Low Frequency 4.59A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 6.885A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.654" (42.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 1800µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C
kapacitans 1800µF Applikationer General Purpose