200USG2200MEFCSN30X50
RubyconRubycon
200USG2200MEFCSN30X50 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 200USG2200MEFCSN30X50
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP
Dataark: 1.200USG2200MEFCSN30X50.pdf2.200USG2200MEFCSN30X50.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 200USG2200MEFCSN30X50
Varenummer 200USG2200MEFCSN30X50 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 14331 pcs Datablad 1.200USG2200MEFCSN30X50.pdf2.200USG2200MEFCSN30X50.pdf
Spændingsvurdering 200V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Serie USG Ripple Current @ Low Frequency 4.92A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 7.38A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Andre navne 1189-3878
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
Blyafstand 0.394" (10.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 2.047" (52.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 2200µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C kapacitans 2200µF