200USG560MEFCSN25X25
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 200USG560MEFCSN25X25
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 560UF 20% 200V SNAP
Dataark: 1.200USG560MEFCSN25X25.pdf2.200USG560MEFCSN25X25.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 200USG560MEFCSN25X25
Varenummer 200USG560MEFCSN25X25 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 560UF 20% 200V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 19074 pcs Datablad 1.200USG560MEFCSN25X25.pdf2.200USG560MEFCSN25X25.pdf
Spændingsvurdering 200V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Serie USG Ripple Current @ Low Frequency 2.43A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 3.645A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Andre navne 1189-3882
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
Blyafstand 0.394" (10.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.063" (27.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 560µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C kapacitans 560µF