200VXR220MEFC22X25
Produkt oversigt
Varenummer: 200VXR220MEFC22X25
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 220UF 20% 200V SNAP
Dataark: 1.200VXR220MEFC22X25.pdf2.200VXR220MEFC22X25.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for 200VXR220MEFC22X25
Varenummer 200VXR220MEFC22X25 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 220UF 20% 200V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 46057 pcs Datablad 1.200VXR220MEFC22X25.pdf2.200VXR220MEFC22X25.pdf
Spændingsvurdering 200V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Serie VXR Ripple Current @ Low Frequency 1A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.5A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -25°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 7000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Højde - Siddende (Max) 1.063" (27.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 220µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C
kapacitans 220µF Applikationer General Purpose