200VXW330M16X40
Produkt oversigt
Varenummer: 200VXW330M16X40
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 200V RADIAL
Dataark: 1.200VXW330M16X40.pdf2.200VXW330M16X40.pdf
  • Besked
Specifikationer for 200VXW330M16X40
Varenummer 200VXW330M16X40 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 200V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 39175 pcs Datablad 1.200VXW330M16X40.pdf2.200VXW330M16X40.pdf
Spændingsvurdering 200V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Serie VXW Ripple Current @ Low Frequency 1.1A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.54A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -25°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.295" (7.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.673" (42.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 330µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C kapacitans 330µF