200WA4.7MEFCTA8X9
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 200WA4.7MEFCTA8X9
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 4.7UF 20% 200V RADIAL
Dataark: 1.200WA4.7MEFCTA8X9.pdf2.200WA4.7MEFCTA8X9.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 200WA4.7MEFCTA8X9
Varenummer 200WA4.7MEFCTA8X9 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 4.7UF 20% 200V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 908669 pcs Datablad 1.200WA4.7MEFCTA8X9.pdf2.200WA4.7MEFCTA8X9.pdf
Spændingsvurdering 200V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie WA Ripple Current @ Low Frequency 54mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 81mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.138" (3.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.413" (10.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 4.7µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C
kapacitans 4.7µF Applikationer General Purpose