220MXC1000MEFC30X40
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 220MXC1000MEFC30X40
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 1000UF 20% 220V SNAP
Dataark: 1.220MXC1000MEFC30X40.pdf2.220MXC1000MEFC30X40.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for 220MXC1000MEFC30X40
Varenummer 220MXC1000MEFC30X40 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 1000UF 20% 220V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 18901 pcs Datablad 1.220MXC1000MEFC30X40.pdf2.220MXC1000MEFC30X40.pdf
Spændingsvurdering 220V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Serie MXC Ripple Current @ Low Frequency 2.48A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 3.72A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.654" (42.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 1000µF 220V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C
kapacitans 1000µF Applikationer General Purpose
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
220MXC180MEFC20X25
220MXC180MEFC20X25
producenter: Rubycon
Beskrivelse: CAP ALUM 180UF 20% 220V SNAP
På lager: 17267 pcs
Hent: 220MXC180MEFC20X25.pdf
RFQ
220MXC220MEFC20X30
220MXC220MEFC20X30
producenter: Rubycon
Beskrivelse: CAP ALUM 220UF 20% 220V SNAP
På lager: 31818 pcs
Hent: 220MXC220MEFC20X30.pdf
RFQ
220LR9 NC032
220LR9 NC032
producenter: Alpha Wire
Beskrivelse: CONN PLUG MALE 4POS GOLD SCREW