220USG680MEFC30X25
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 220USG680MEFC30X25
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 680UF 20% 220V SNAP
Dataark: 1.220USG680MEFC30X25.pdf2.220USG680MEFC30X25.pdf
  • Besked
Specifikationer for 220USG680MEFC30X25
Varenummer 220USG680MEFC30X25 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 680UF 20% 220V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 29853 pcs Datablad 1.220USG680MEFC30X25.pdf2.220USG680MEFC30X25.pdf
Spændingsvurdering 220V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Serie USG Ripple Current @ Low Frequency 2.46A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 3.69A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.063" (27.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 680µF 220V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C
kapacitans 680µF Applikationer General Purpose