250LEX5.6MEFC8X11.5
RubyconRubycon
250LEX5.6MEFC8X11.5 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 250LEX5.6MEFC8X11.5
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 5.6UF 20% 250V RADIAL
Dataark: 1.250LEX5.6MEFC8X11.5.pdf2.250LEX5.6MEFC8X11.5.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 250LEX5.6MEFC8X11.5
Varenummer 250LEX5.6MEFC8X11.5 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 5.6UF 20% 250V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 158615 pcs Datablad 1.250LEX5.6MEFC8X11.5.pdf2.250LEX5.6MEFC8X11.5.pdf
Spændingsvurdering 250V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie LEX Ripple Current @ Low Frequency 56mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 112mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-2713
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 125°C
Blyafstand 0.138" (3.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.532" (13.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 5.6µF 250V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 125°C kapacitans 5.6µF